2021 Fixtures for Division 5C

1 8th May 12.30 PM Win-Lose

Match Abandoned between Eynsham 1 and Kidlington 1 Result
Match Abandoned between Faringdon & District 1 and Stanton Harcourt 1 Result
Match Abandoned between Hanborough 1 and East and West Hendred 1 Result
Match Abandoned between Wolvercote 1 and Minster Lovell 2 Result
Match Abandoned between Wootton and Boars Hill 1 and Challow and Childrey 2 Result

2 15th May 12.30 PM Win-Lose Table

Challow and Childrey 2 vs Wolvercote 1 (
Stefan Pilcher (h)Stefan Pilcher : 07946 637721
&
John Walker (a)John Walker : 07775968825
)
East and West Hendred 1 vs Faringdon & District 1 (
Les Addison (h)Les Addison : 07816 487718
&
Peter Sharp (a)Peter Sharp : 07929 168074
)
Kidlington 1 vs Hanborough 1 (
Kevin Giles (h)Kevin Giles : 07774 206 854
&
Steve Hyatt (a)Steve Hyatt : 07875 737 283
)
Minster Lovell 2 vs Eynsham 1 (
Dave Woodcock (h)Dave Woodcock : 07929 081647
&
Ken Oakley (a)Ken Oakley : 07747 667260
)
Stanton Harcourt 1 vs Wootton and Boars Hill 1 (
John Brown (h)John Brown : 07777 665364
&
David How (a)David How : 01993 702531
)

3 22nd May 12.30 PM Win-Lose

East and West Hendred 1 vs Kidlington 1 (
Steve Hyatt (h)Steve Hyatt : 07875 737 283
&
Kevin Giles (a)Kevin Giles : 07774 206 854
)
Eynsham 1 vs Challow and Childrey 2 (
Stefan Pilcher (a)Stefan Pilcher : 07946 637721
)
Hanborough 1 vs Minster Lovell 2 (
Keith Pashley (h)Keith Pashley : 07831 865738
&
Dave Woodcock (a)Dave Woodcock : 07929 081647
)
Wolvercote 1 vs Stanton Harcourt 1 (
Peter Sharp (h)Peter Sharp : 07929 168074
&
Paul Faulkner (a)Paul Faulkner : 07803 173739
)
Wootton and Boars Hill 1 vs Faringdon & District 1 (
Andrew Coate (h)Andrew Coate : 07882 691710
&
John Walker (a)John Walker : 07775968825
)

4 29th May 12.30 PM Win-Lose

Challow and Childrey 2 vs Hanborough 1 (
Stefan Pilcher (h)Stefan Pilcher : 07946 637721
&
Garry Cook (a)Garry Cook : 07954 020756
)
Faringdon & District 1 vs Wolvercote 1 (
Andy Cathcart (h)Andy Cathcart : 07760 407033
)
Minster Lovell 2 vs Kidlington 1 (
Dave Woodcock (h)Dave Woodcock : 07929 081647
&
Kevin Giles (a)Kevin Giles : 07774 206 854
)
Stanton Harcourt 1 vs Eynsham 1 (
Andrew Loutit (h)Andrew Loutit : 07813 149021
&
John Troughear (a)John Troughear : 07789 787354
)
Wootton and Boars Hill 1 vs East and West Hendred 1 (
Tim Anning (h)Tim Anning : 07969 830559
&
Derek Thatcher (a)Derek Thatcher : 01491 613141
)

5 5th June 12.30 PM Win-Lose

East and West Hendred 1 vs Minster Lovell 2 (
Ken Oakley (h)Ken Oakley : 07747 667260
&
Dave Woodcock (a)Dave Woodcock : 07929 081647
)
Eynsham 1 vs Faringdon & District 1 (
Nigel Gibson (h)Nigel Gibson :
&
Len Payne (a)Len Payne : 07768 626525
)
Hanborough 1 vs Stanton Harcourt 1 (
Duncan Francis (h)Duncan Francis : 07770575592
&
Derek Tizzard (a)Derek Tizzard : 07717 397850
)
Kidlington 1 vs Challow and Childrey 2 (
Kevin Giles (h)Kevin Giles : 07774 206 854
&
Stefan Pilcher (a)Stefan Pilcher : 07946 637721
)
Wolvercote 1 vs Wootton and Boars Hill 1 (
Colin Croxford (h)Colin Croxford : 07484658889
&
Andrew Loutit (a)Andrew Loutit : 07813 149021
)

6 12th June 12.30 PM Win-Lose-Draw

Challow and Childrey 2 vs Minster Lovell 2
Faringdon & District 1 vs Hanborough 1
Stanton Harcourt 1 vs Kidlington 1
Wolvercote 1 vs East and West Hendred 1
Wootton and Boars Hill 1 vs Eynsham 1

7 19th June 12.30 PM Win-Lose-Draw

East and West Hendred 1 vs Challow and Childrey 2
Eynsham 1 vs Wolvercote 1
Hanborough 1 vs Wootton and Boars Hill 1
Kidlington 1 vs Faringdon & District 1
Minster Lovell 2 vs Stanton Harcourt 1

8 26th June 12.30 PM Win-Lose-Draw

Eynsham 1 vs East and West Hendred 1
Faringdon & District 1 vs Minster Lovell 2
Stanton Harcourt 1 vs Challow and Childrey 2
Wolvercote 1 vs Hanborough 1
Wootton and Boars Hill 1 vs Kidlington 1

9 3rd July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Challow and Childrey 2 vs Faringdon & District 1
East and West Hendred 1 vs Stanton Harcourt 1
Hanborough 1 vs Eynsham 1
Kidlington 1 vs Wolvercote 1
Minster Lovell 2 vs Wootton and Boars Hill 1

10 10th July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Challow and Childrey 2 vs Wootton and Boars Hill 1
East and West Hendred 1 vs Hanborough 1
Kidlington 1 vs Eynsham 1
Minster Lovell 2 vs Wolvercote 1
Stanton Harcourt 1 vs Faringdon & District 1

11 17th July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Eynsham 1 vs Minster Lovell 2
Faringdon & District 1 vs East and West Hendred 1
Hanborough 1 vs Kidlington 1
Wolvercote 1 vs Challow and Childrey 2
Wootton and Boars Hill 1 vs Stanton Harcourt 1

12 24th July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Challow and Childrey 2 vs Eynsham 1
Faringdon & District 1 vs Wootton and Boars Hill 1
Kidlington 1 vs East and West Hendred 1
Minster Lovell 2 vs Hanborough 1
Stanton Harcourt 1 vs Wolvercote 1

13 31st July 12.30 PM Win-Lose-Draw

East and West Hendred 1 vs Wootton and Boars Hill 1
Eynsham 1 vs Stanton Harcourt 1
Hanborough 1 vs Challow and Childrey 2
Kidlington 1 vs Minster Lovell 2
Wolvercote 1 vs Faringdon & District 1

14 7th August 12.30 PM Win-Lose-Draw

Challow and Childrey 2 vs Kidlington 1
Faringdon & District 1 vs Eynsham 1
Minster Lovell 2 vs East and West Hendred 1
Stanton Harcourt 1 vs Hanborough 1
Wootton and Boars Hill 1 vs Wolvercote 1

15 14th August 12.30 PM Win-Lose

East and West Hendred 1 vs Wolvercote 1
Eynsham 1 vs Wootton and Boars Hill 1
Hanborough 1 vs Faringdon & District 1
Kidlington 1 vs Stanton Harcourt 1
Minster Lovell 2 vs Challow and Childrey 2

16 21st August 12.30 PM Win-Lose

Challow and Childrey 2 vs East and West Hendred 1
Faringdon & District 1 vs Kidlington 1
Stanton Harcourt 1 vs Minster Lovell 2
Wolvercote 1 vs Eynsham 1
Wootton and Boars Hill 1 vs Hanborough 1

17 28th August 12.00 PM Win-Lose

Challow and Childrey 2 vs Stanton Harcourt 1
East and West Hendred 1 vs Eynsham 1
Hanborough 1 vs Wolvercote 1
Kidlington 1 vs Wootton and Boars Hill 1
Minster Lovell 2 vs Faringdon & District 1

18 4th September 12.00 PM Win-Lose

Eynsham 1 vs Hanborough 1
Faringdon & District 1 vs Challow and Childrey 2
Stanton Harcourt 1 vs East and West Hendred 1
Wolvercote 1 vs Kidlington 1
Wootton and Boars Hill 1 vs Minster Lovell 2