2022 Fixtures for Division 8B

1 7th May 1.00 PM Win-Lose

Ascott-under-Wychwood 1 beat Cropredy 4 by 5 wickets Result space Scorecard
Charlbury 3 beat Deddington 2 by 8 wickets Result space Scorecard
Hanborough 2 beat Bicester & North Oxford 4 by 9 wickets Result space Scorecard
Middleton Cheney 2 beat Shipton-under-Wychwood 4 by 58 runs Result space Scorecard
Great & Little Tew 2 beat Witney Mills 3 by 6 wickets Result space Scorecard

2 14th May 1.00 PM Win-Lose

Bicester & North Oxford 4 beat Deddington 2 by 8 wickets Result space Scorecard
Charlbury 3 beat Witney Mills 3 by 5 runs Result space Scorecard
Hanborough 2 beat Cropredy 4 by 1 wicket Result space Scorecard
Great & Little Tew 2 beat Shipton-under-Wychwood 4 by 8 wickets Result space Scorecard
Ascott-under-Wychwood 1 beat Middleton Cheney 2 by 8 wickets Result space Scorecard

3 21st May 1.00 PM Win-Lose Table

Ascott-under-Wychwood 1 vs Great & Little Tew 2 (
Simon Gidman (h)Simon Gidman : 07768 600102
)
Cropredy 4 vs Middleton Cheney 2
Deddington 2 vs Hanborough 2
Shipton-under-Wychwood 4 vs Charlbury 3
Witney Mills 3 vs Bicester & North Oxford 4

4 28th May 1.00 PM Win-Lose

Bicester & North Oxford 4 vs Shipton-under-Wychwood 4
Charlbury 3 vs Ascott-under-Wychwood 1 (
John Cull (a)John Cull : 07831 852846
)
Deddington 2 vs Cropredy 4 (
Derek Boughton (h)Derek Boughton : 07767 810171
)
Great & Little Tew 2 vs Middleton Cheney 2
Hanborough 2 vs Witney Mills 3

5 4th June 1.00 PM Win-Lose

Ascott-under-Wychwood 1 vs Bicester & North Oxford 4 (
Simon Gidman (h)Simon Gidman : 07768 600102
)
Cropredy 4 vs Great & Little Tew 2
Middleton Cheney 2 vs Charlbury 3
Shipton-under-Wychwood 4 vs Hanborough 2
Witney Mills 3 vs Deddington 2 (
Derek Boughton (a)Derek Boughton : 07767 810171
)

6 11th June 1.00 PM Win-Lose-Draw

Bicester & North Oxford 4 vs Middleton Cheney 2
Charlbury 3 vs Great & Little Tew 2
Deddington 2 vs Shipton-under-Wychwood 4 (
Derek Boughton (h)Derek Boughton : 07767 810171
)
Hanborough 2 vs Ascott-under-Wychwood 1 (
John Cull (a)John Cull : 07831 852846
)
Witney Mills 3 vs Cropredy 4 (
Richard Chamberlain (h)Richard Chamberlain : 01367 820742
)

7 18th June 1.00 PM Win-Lose-Draw

Ascott-under-Wychwood 1 vs Deddington 2 (
John Cull (h)John Cull : 07831 852846
&
Derek Boughton (a)Derek Boughton : 07767 810171
)
Cropredy 4 vs Charlbury 3
Great & Little Tew 2 vs Bicester & North Oxford 4
Middleton Cheney 2 vs Hanborough 2
Shipton-under-Wychwood 4 vs Witney Mills 3

8 25th June 1.00 PM Win-Lose-Draw

Bicester & North Oxford 4 vs Charlbury 3
Deddington 2 vs Middleton Cheney 2
Hanborough 2 vs Great & Little Tew 2
Shipton-under-Wychwood 4 vs Cropredy 4
Witney Mills 3 vs Ascott-under-Wychwood 1 (
Simon Gidman (a)Simon Gidman : 07768 600102
)

9 2nd July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Ascott-under-Wychwood 1 vs Shipton-under-Wychwood 4 (
Simon Gidman (h)Simon Gidman : 07768 600102
)
Charlbury 3 vs Hanborough 2
Cropredy 4 vs Bicester & North Oxford 4
Great & Little Tew 2 vs Deddington 2
Middleton Cheney 2 vs Witney Mills 3

10 9th July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Bicester & North Oxford 4 vs Hanborough 2
Charlbury 3 vs Deddington 2
Cropredy 4 vs Ascott-under-Wychwood 1 (
John Cull (a)John Cull : 07831 852846
)
Great & Little Tew 2 vs Witney Mills 3
Middleton Cheney 2 vs Shipton-under-Wychwood 4

11 16th July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Ascott-under-Wychwood 1 vs Middleton Cheney 2 (
Simon Gidman (h)Simon Gidman : 07768 600102
)
Deddington 2 vs Bicester & North Oxford 4
Hanborough 2 vs Cropredy 4
Shipton-under-Wychwood 4 vs Great & Little Tew 2
Witney Mills 3 vs Charlbury 3

12 23rd July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Bicester & North Oxford 4 vs Witney Mills 3
Charlbury 3 vs Shipton-under-Wychwood 4
Great & Little Tew 2 vs Ascott-under-Wychwood 1 (
John Cull (a)John Cull : 07831 852846
)
Hanborough 2 vs Deddington 2
Middleton Cheney 2 vs Cropredy 4

13 30th July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Ascott-under-Wychwood 1 vs Charlbury 3 (
John Cull (h)John Cull : 07831 852846
)
Cropredy 4 vs Deddington 2
Middleton Cheney 2 vs Great & Little Tew 2
Shipton-under-Wychwood 4 vs Bicester & North Oxford 4
Witney Mills 3 vs Hanborough 2

14 6th August 1.00 PM Win-Lose-Draw

Bicester & North Oxford 4 vs Ascott-under-Wychwood 1 (
John Cull (a)John Cull : 07831 852846
)
Charlbury 3 vs Middleton Cheney 2
Deddington 2 vs Witney Mills 3
Great & Little Tew 2 vs Cropredy 4
Hanborough 2 vs Shipton-under-Wychwood 4

15 13th August 1.00 PM Win-Lose

Ascott-under-Wychwood 1 vs Hanborough 2 (
John Cull (h)John Cull : 07831 852846
)
Cropredy 4 (at Fringford CC) vs Witney Mills 3
Great & Little Tew 2 vs Charlbury 3
Middleton Cheney 2 vs Bicester & North Oxford 4
Shipton-under-Wychwood 4 vs Deddington 2

16 20th August 1.00 PM Win-Lose

Bicester & North Oxford 4 vs Great & Little Tew 2
Charlbury 3 vs Cropredy 4
Deddington 2 vs Ascott-under-Wychwood 1 (
Simon Gidman (a)Simon Gidman : 07768 600102
)
Hanborough 2 vs Middleton Cheney 2
Witney Mills 3 vs Shipton-under-Wychwood 4

17 27th August 12.30 PM Win-Lose

Ascott-under-Wychwood 1 vs Witney Mills 3 (
Simon Gidman (h)Simon Gidman : 07768 600102
)
Charlbury 3 vs Bicester & North Oxford 4
Cropredy 4 vs Shipton-under-Wychwood 4
Great & Little Tew 2 vs Hanborough 2
Middleton Cheney 2 vs Deddington 2

18 3rd September 12.30 PM Win-Lose

Bicester & North Oxford 4 vs Cropredy 4
Deddington 2 vs Great & Little Tew 2
Hanborough 2 vs Charlbury 3
Shipton-under-Wychwood 4 vs Ascott-under-Wychwood 1 (
Simon Gidman (a)Simon Gidman : 07768 600102
)
Witney Mills 3 vs Middleton Cheney 2