2021 Fixtures for Division 8A

1 8th May 1.00 PM Win-Lose

Match Abandoned between Chearsley 2 and Abingdon Vale 4 Result
Match Abandoned between Chinnor 1 and Marcham 2 Result
Match Abandoned between Didcot 4 and Watlington 2 Result
Match Abandoned between Dorchester 2 and Wootton and Boars Hill 2 Result
Harwell International 1 beat East and West Hendred 3 by 148 runs Result space Scorecard
Golden Sparrows 1 beat Sunningwell 2 by 120 runs Result space Scorecard

2 15th May 1.00 PM Win-Lose Table

Abingdon Vale 4 vs Dorchester 2 (
Ketan Acharya (a)Ketan Acharya : 07519 656641
)
Chinnor 1 vs Harwell International 1 (
George Dumbleton (h)George Dumbleton :
&
Nigel Manson (a)Nigel Manson :
)
Golden Sparrows 1 vs Chearsley 2 (
Sammy Walker (a)Sammy Walker : 01844202113
)
Marcham 2 vs Sunningwell 2
Watlington 2 vs East and West Hendred 3 (
Kevin House (h)Kevin House : 07587 021044
&
Robert Snook (a)Robert Snook : 07886948439
)
Wootton and Boars Hill 2 vs Didcot 4 (
Nasir Ali (h)Nasir Ali : 07583243610
&
Herbie Townsend (a)Herbie Townsend : 07970 305989
)

3 22nd May 1.00 PM Win-Lose

Chearsley 2 vs Marcham 2 (
Sammy Walker (h)Sammy Walker : 01844202113
&
Pete Busby (a)Pete Busby : 07979470734
)
Didcot 4 vs Harwell International 1 (
Duncan Colwell (h)Duncan Colwell : 0780 959 9590
&
Colin Webster (a)Colin Webster : 07989023176
)
Dorchester 2 vs Chinnor 1
East and West Hendred 3 vs Wootton and Boars Hill 2 (
Andrew Webster (a)Andrew Webster : 07456 824110
)
Golden Sparrows 1 vs Sunningwell 2
Watlington 2 vs Abingdon Vale 4 (
Kevin House (h)Kevin House : 07587 021044
)

4 29th May 1.00 PM Win-Lose

Abingdon Vale 4 vs Watlington 2 (
Kevin House (a)Kevin House : 07587 021044
)
Chearsley 2 vs Harwell International 1 (
Sammy Walker (h)Sammy Walker : 01844202113
)
East and West Hendred 3 vs Didcot 4 (
Ken Oakley (a)Ken Oakley : 07747 667260
)
Golden Sparrows 1 vs Wootton and Boars Hill 2 (
Andrew Webster (a)Andrew Webster : 07456 824110
)
Marcham 2 vs Chinnor 1 (
Paul Wardle (h)Paul Wardle : 07810 227050
&
Sean Terry (a)Sean Terry : 07811 173268
)
Sunningwell 2 vs Dorchester 2

5 5th June 1.00 PM Win-Lose

Chinnor 1 vs Chearsley 2 (
Max Oscroft (h)Max Oscroft : 07971 191750
&
Sammy Walker (a)Sammy Walker : 01844202113
)
Didcot 4 vs Marcham 2 (
Andrew Coate (h)Andrew Coate : 07882 691710
&
Jeffrey Rodgers (a)Jeffrey Rodgers : 07759540921
)
Dorchester 2 vs East and West Hendred 3
Harwell International 1 vs Abingdon Vale 4 (
David Duthie (h)David Duthie : 07887 402187
)
Watlington 2 vs Sunningwell 2 (
Chris Allen (h)Chris Allen : 07787 152169
)
Wootton and Boars Hill 2 vs Golden Sparrows 1 (
Andrew Webster (h)Andrew Webster : 07456 824110
)

6 12th June 1.00 PM Win-Lose-Draw

Chearsley 2 vs Didcot 4
Dorchester 2 vs Abingdon Vale 4
Golden Sparrows 1 vs Watlington 2
Harwell International 1 vs Wootton and Boars Hill 2
Marcham 2 vs East and West Hendred 3
Sunningwell 2 vs Chinnor 1

7 19th June 1.00 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 4 vs Marcham 2
Chinnor 1 vs East and West Hendred 3
Didcot 4 vs Golden Sparrows 1
Harwell International 1 vs Sunningwell 2
Watlington 2 vs Dorchester 2
Wootton and Boars Hill 2 vs Chearsley 2

8 26th June 1.00 PM Win-Lose-Draw

Chearsley 2 vs Golden Sparrows 1
Chinnor 1 vs Watlington 2
Didcot 4 vs Abingdon Vale 4
Dorchester 2 vs Harwell International 1
Marcham 2 vs Wootton and Boars Hill 2
Sunningwell 2 vs East and West Hendred 3

9 3rd July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 4 vs Sunningwell 2
Chinnor 1 vs Dorchester 2
East and West Hendred 3 vs Chearsley 2
Harwell International 1 vs Golden Sparrows 1
Watlington 2 vs Didcot 4
Wootton and Boars Hill 2 vs Marcham 2

10 10th July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 4 vs Didcot 4
Chinnor 1 vs Sunningwell 2
Golden Sparrows 1 vs Dorchester 2
Marcham 2 vs Chearsley 2
Watlington 2 vs Harwell International 1
Wootton and Boars Hill 2 vs East and West Hendred 3

11 17th July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Chearsley 2 vs Chinnor 1
Didcot 4 vs Wootton and Boars Hill 2
Dorchester 2 vs Golden Sparrows 1
East and West Hendred 3 vs Abingdon Vale 4
Harwell International 1 vs Watlington 2
Sunningwell 2 vs Marcham 2

12 24th July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 4 vs Harwell International 1
Chinnor 1 vs Didcot 4
Golden Sparrows 1 vs East and West Hendred 3
Marcham 2 vs Dorchester 2
Sunningwell 2 vs Chearsley 2
Wootton and Boars Hill 2 vs Watlington 2

13 31st July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Didcot 4 vs Chinnor 1
Dorchester 2 vs Sunningwell 2
East and West Hendred 3 vs Marcham 2
Harwell International 1 vs Chearsley 2
Watlington 2 vs Golden Sparrows 1
Wootton and Boars Hill 2 vs Abingdon Vale 4

14 7th August 1.00 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 4 vs Wootton and Boars Hill 2
Chearsley 2 vs Dorchester 2
Golden Sparrows 1 vs Chinnor 1
Harwell International 1 vs East and West Hendred 3
Marcham 2 vs Watlington 2
Sunningwell 2 vs Didcot 4

15 14th August 1.00 PM Win-Lose

Abingdon Vale 4 vs Golden Sparrows 1
Didcot 4 vs Chearsley 2
East and West Hendred 3 vs Sunningwell 2
Harwell International 1 vs Dorchester 2
Watlington 2 vs Marcham 2
Wootton and Boars Hill 2 vs Chinnor 1

16 21st August 1.00 PM Win-Lose

Chearsley 2 vs East and West Hendred 3
Chinnor 1 vs Wootton and Boars Hill 2
Dorchester 2 vs Didcot 4
Golden Sparrows 1 vs Harwell International 1
Marcham 2 vs Abingdon Vale 4
Sunningwell 2 vs Watlington 2

17 28th August 12.30 PM Win-Lose

Abingdon Vale 4 vs Chinnor 1
East and West Hendred 3 vs Dorchester 2
Golden Sparrows 1 vs Marcham 2
Harwell International 1 vs Didcot 4
Watlington 2 vs Chearsley 2
Wootton and Boars Hill 2 vs Sunningwell 2

18 4th September 12.30 PM Win-Lose

Chearsley 2 vs Wootton and Boars Hill 2
Chinnor 1 vs Golden Sparrows 1
Didcot 4 vs East and West Hendred 3
Dorchester 2 vs Watlington 2
Marcham 2 vs Harwell International 1
Sunningwell 2 vs Abingdon Vale 4