2021 Fixtures for Division 4B

1 8th May 12.30 PM Win-Lose

Banbury II beat Abingdon Vale II by 7 Wickets Result space Scorecard
Match Abandoned between Chipping Norton 1 and Shipton-under-Wychwood 2 Result
Match Abandoned between Cumnor 2 and Witney Swifts 1 Result
Match Abandoned between Didcot 2 and Kingston Bagpuize 1 Result
Match Abandoned between Great & Little Tew 1 and Charlbury 1 Result

2 15th May 12.30 PM Win-Lose Table

Banbury 3 vs Great & Little Tew 1 (
Mark Austin (h)Mark Austin : 07986 655323
&
Peter Smith (a)Peter Smith : 07811 457710
)
Charlbury 1 vs Cumnor 2 (
Arthur Strain (h)Arthur Strain : 07500 897885
&
Oliver Gray (a)Oliver Gray : 07760831800
)
Kingston Bagpuize 1 vs Abingdon Vale 2 (
Garry Dineen (h)Garry Dineen : 07706963314
&
Chris Blaber (a)Chris Blaber : 07748 414460
)
Shipton-under-Wychwood 2 vs Didcot 2 (
Neil Patterson (h)Neil Patterson : +44 7787 243085
&
Gary Chesher (a)Gary Chesher : 07921 646116
)
Witney Swifts 1 vs Chipping Norton 1 (
Derek Tizzard (h)Derek Tizzard : 07717 397850
&
Len Payne (a)Len Payne : 07768 626525
)

3 22nd May 12.30 PM Win-Lose

Abingdon Vale 2 vs Didcot 2 (
Chris Blaber (h)Chris Blaber : 07748 414460
&
Derek Tizzard (a)Derek Tizzard : 07717 397850
)
Chipping Norton 1 vs Charlbury 1 (
John Brown (h)John Brown : 07777 665364
&
Martin Oliver (a)Martin Oliver : 07546 961 478
)
Cumnor 2 vs Banbury 3 (
Jimmy Phillips (a)Jimmy Phillips : 07825 132954
)
Great & Little Tew 1 vs Kingston Bagpuize 1 (
Nick Wilks (h)Nick Wilks : 07930747225
&
Garry Dineen (a)Garry Dineen : 07706963314
)
Shipton-under-Wychwood 2 vs Witney Swifts 1 (
Russell Hayes (h)Russell Hayes : 07710 673219
&
John Troughear (a)John Troughear : 07789 787354
)

4 29th May 12.30 PM Win-Lose

Abingdon Vale 2 vs Shipton-under-Wychwood 2 (
Chris Blaber (h)Chris Blaber : 07748 414460
&
Russell Hayes (a)Russell Hayes : 07710 673219
)
Banbury 3 vs Chipping Norton 1 (
Paul Tew (h)Paul Tew :
&
Peter Tubb (a)Peter Tubb : 07909 917151
)
Charlbury 1 vs Witney Swifts 1 (
Steve Hyatt (h)Steve Hyatt : 07875 737 283
&
Gary Chesher (a)Gary Chesher : 07921 646116
)
Didcot 2 vs Great & Little Tew 1 (
Steve Tomlin (h)Steve Tomlin : 07837 212599
&
Barrie Pudwell (a)Barrie Pudwell : 07557 001968
)
Kingston Bagpuize 1 vs Cumnor 2 (
Garry Dineen (h)Garry Dineen : 07706963314
&
Dave Ackland (a)Dave Ackland : 07548 135644
)

5 5th June 12.30 PM Win-Lose

Chipping Norton 1 vs Kingston Bagpuize 1 (
Gary Chesher (h)Gary Chesher : 07921 646116
&
Garry Dineen (a)Garry Dineen : 07706963314
)
Cumnor 2 vs Didcot 2 (
Dave Ackland (h)Dave Ackland : 07548 135644
&
Martin Oliver (a)Martin Oliver : 07546 961 478
)
Great & Little Tew 1 vs Abingdon Vale 2 (
Nick Wilks (h)Nick Wilks : 07930747225
&
Chris Blaber (a)Chris Blaber : 07748 414460
)
Shipton-under-Wychwood 2 vs Charlbury 1 (
Russell Hayes (h)Russell Hayes : 07710 673219
&
Steve Hyatt (a)Steve Hyatt : 07875 737 283
)
Witney Swifts 1 vs Banbury 3 (
Richard Matthews (h)Richard Matthews : 07739 094879
&
Mark Austin (a)Mark Austin : 07986 655323
)

6 12th June 12.30 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 2 vs Cumnor 2
Banbury 3 vs Charlbury 1
Didcot 2 vs Chipping Norton 1
Great & Little Tew 1 vs Shipton-under-Wychwood 2
Kingston Bagpuize 1 vs Witney Swifts 1

7 19th June 12.30 PM Win-Lose-Draw

Charlbury 1 vs Kingston Bagpuize 1
Chipping Norton 1 vs Abingdon Vale 2
Cumnor 2 vs Great & Little Tew 1
Shipton-under-Wychwood 2 vs Banbury 3
Witney Swifts 1 vs Didcot 2

8 26th June 12.30 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 2 vs Witney Swifts 1
Cumnor 2 vs Shipton-under-Wychwood 2
Didcot 2 vs Charlbury 1
Great & Little Tew 1 vs Chipping Norton 1
Kingston Bagpuize 1 vs Banbury 3

9 3rd July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Banbury 3 vs Didcot 2
Charlbury 1 vs Abingdon Vale 2
Chipping Norton 1 vs Cumnor 2
Shipton-under-Wychwood 2 vs Kingston Bagpuize 1
Witney Swifts 1 vs Great & Little Tew 1

10 10th July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Banbury 3 vs Abingdon Vale 2
Charlbury 1 vs Great & Little Tew 1
Kingston Bagpuize 1 vs Didcot 2
Shipton-under-Wychwood 2 vs Chipping Norton 1
Witney Swifts 1 vs Cumnor 2

11 17th July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 2 vs Kingston Bagpuize 1
Chipping Norton 1 vs Witney Swifts 1
Cumnor 2 vs Charlbury 1
Didcot 2 vs Shipton-under-Wychwood 2
Great & Little Tew 1 vs Banbury 3

12 24th July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Banbury 3 vs Cumnor 2
Charlbury 1 vs Chipping Norton 1
Didcot 2 vs Abingdon Vale 2
Kingston Bagpuize 1 vs Great & Little Tew 1
Witney Swifts 1 vs Shipton-under-Wychwood 2

13 31st July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Chipping Norton 1 vs Banbury 3
Cumnor 2 vs Kingston Bagpuize 1
Great & Little Tew 1 vs Didcot 2
Shipton-under-Wychwood 2 vs Abingdon Vale 2
Witney Swifts 1 vs Charlbury 1

14 7th August 12.30 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 2 vs Great & Little Tew 1
Banbury 3 vs Witney Swifts 1
Charlbury 1 vs Shipton-under-Wychwood 2
Didcot 2 vs Cumnor 2
Kingston Bagpuize 1 vs Chipping Norton 1

15 14th August 12.30 PM Win-Lose

Charlbury 1 vs Banbury 3
Chipping Norton 1 vs Didcot 2
Cumnor 2 vs Abingdon Vale 2
Shipton-under-Wychwood 2 vs Great & Little Tew 1
Witney Swifts 1 vs Kingston Bagpuize 1

16 21st August 12.30 PM Win-Lose

Abingdon Vale 2 vs Chipping Norton 1
Banbury 3 vs Shipton-under-Wychwood 2
Didcot 2 vs Witney Swifts 1
Great & Little Tew 1 vs Cumnor 2
Kingston Bagpuize 1 vs Charlbury 1

17 28th August 12.00 PM Win-Lose

Banbury 3 vs Kingston Bagpuize 1
Charlbury 1 vs Didcot 2
Chipping Norton 1 vs Great & Little Tew 1
Shipton-under-Wychwood 2 vs Cumnor 2
Witney Swifts 1 vs Abingdon Vale 2

18 4th September 12.00 PM Win-Lose

Abingdon Vale 2 vs Charlbury 1
Cumnor 2 vs Chipping Norton 1
Didcot 2 vs Banbury 3
Great & Little Tew 1 vs Witney Swifts 1
Kingston Bagpuize 1 vs Shipton-under-Wychwood 2