2022 Fixtures for Division 7C

1 7th May 1.00 PM Win-Lose

Bampton 1 beat Challow and Childrey 3 by 40 runs Result space Scorecard
Didcot 3 beat Chalgrove 1 by 1 wicket Result space Scorecard
Golden Sparrows 1 beat Harwell International 1 by 90 runs Result space Scorecard
Letcombe 1 beat Kingston Bagpuize 2 by 1 wicket Result space Scorecard
Wootton and Boars Hill 2 beat Oxenford 3 by 6 wickets Result space Scorecard

2 14th May 1.00 PM Win-Lose

Bampton 1 beat Chalgrove 1 by 9 wickets Result space Scorecard
Challow and Childrey 3 beat Harwell International 1 by 4 wickets Result space Scorecard
Golden Sparrows 1 beat Oxenford 3 by 110 runs Result space Scorecard
Didcot 3 beat Letcombe 1 by 8 wickets Result space Scorecard
Wootton and Boars Hill 2 beat Kingston Bagpuize 2 by 187 runs Result space Scorecard

3 21st May 1.00 PM Win-Lose Table

Chalgrove 1 vs Letcombe 1 (
Phil Knight (a)Phil Knight : 07444 547326
)
Didcot 3 vs Wootton and Boars Hill 2 (
Ken Oakley (h)Ken Oakley : 07747 667260
)
Harwell International 1 vs Bampton 1 (
Colin Webster (h)Colin Webster : 07989023176
)
Kingston Bagpuize 2 vs Golden Sparrows 1 (
Vamshi Ram Tulasi (a)Vamshi Ram Tulasi : 07535956629
)
Oxenford 3 vs Challow and Childrey 3

4 28th May 1.00 PM Win-Lose

Bampton 1 vs Oxenford 3
Challow and Childrey 3 vs Kingston Bagpuize 2
Golden Sparrows 1 vs Didcot 3 (
Abhishek Sarvanan (h)Abhishek Sarvanan : +44 7466 448662
&
Joe Oldfield (a)Joe Oldfield : 07547 304041
)
Harwell International 1 vs Chalgrove 1
Wootton and Boars Hill 2 vs Letcombe 1 (
Phil Knight (a)Phil Knight : 07444 547326
)

5 4th June 1.00 PM Win-Lose

Chalgrove 1 vs Wootton and Boars Hill 2
Didcot 3 vs Challow and Childrey 3 (
Richard Chamberlain (h)Richard Chamberlain : 01367 820742
)
Kingston Bagpuize 2 vs Bampton 1
Letcombe 1 vs Golden Sparrows 1 (
Phil Knight (h)Phil Knight : 07444 547326
&
Rajesh Gaddam (a)Rajesh Gaddam : 07929771981
)
Oxenford 3 vs Harwell International 1 (
Mike Sinfield (a)Mike Sinfield : 07501 376369
)

6 11th June 1.00 PM Win-Lose-Draw

Bampton 1 vs Didcot 3 (
Stuart Pratt (a)Stuart Pratt : 07485 428100
)
Challow and Childrey 3 vs Letcombe 1 (
Phil Knight (a)Phil Knight : 07444 547326
)
Golden Sparrows 1 vs Wootton and Boars Hill 2 (
Vamshi Ram Tulasi (h)Vamshi Ram Tulasi : 07535956629
)
Harwell International 1 vs Kingston Bagpuize 2 (
Ken Oakley (h)Ken Oakley : 07747 667260
)
Oxenford 3 vs Chalgrove 1 (
Joe Guntrip (a)Joe Guntrip : 07584 796540
)

7 18th June 1.00 PM Win-Lose-Draw

Chalgrove 1 vs Golden Sparrows 1
Didcot 3 vs Harwell International 1 (
Duncan Colwell (h)Duncan Colwell : 07809 599 590
&
Colin Webster (a)Colin Webster : 07989023176
)
Kingston Bagpuize 2 vs Oxenford 3
Letcombe 1 vs Bampton 1 (
Phil Knight (h)Phil Knight : 07444 547326
)
Wootton and Boars Hill 2 vs Challow and Childrey 3

8 25th June 1.00 PM Win-Lose-Draw

Bampton 1 vs Wootton and Boars Hill 2
Challow and Childrey 3 vs Golden Sparrows 1
Harwell International 1 vs Letcombe 1
Kingston Bagpuize 2 vs Chalgrove 1
Oxenford 3 vs Didcot 3

9 2nd July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Chalgrove 1 vs Challow and Childrey 3
Didcot 3 vs Kingston Bagpuize 2
Golden Sparrows 1 vs Bampton 1
Letcombe 1 vs Oxenford 3
Wootton and Boars Hill 2 vs Harwell International 1

10 9th July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Chalgrove 1 vs Didcot 3
Challow and Childrey 3 vs Bampton 1
Golden Sparrows 1 vs Harwell International 1
Letcombe 1 vs Kingston Bagpuize 2
Wootton and Boars Hill 2 vs Oxenford 3

11 16th July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Chalgrove 1 vs Bampton 1
Didcot 3 vs Letcombe 1
Harwell International 1 vs Challow and Childrey 3
Kingston Bagpuize 2 vs Wootton and Boars Hill 2
Oxenford 3 vs Golden Sparrows 1

12 23rd July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Bampton 1 vs Harwell International 1
Challow and Childrey 3 vs Oxenford 3
Golden Sparrows 1 vs Kingston Bagpuize 2
Letcombe 1 vs Chalgrove 1
Wootton and Boars Hill 2 vs Didcot 3

13 30th July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Chalgrove 1 vs Harwell International 1
Didcot 3 vs Golden Sparrows 1
Kingston Bagpuize 2 vs Challow and Childrey 3
Letcombe 1 vs Wootton and Boars Hill 2
Oxenford 3 vs Bampton 1

14 6th August 1.00 PM Win-Lose-Draw

Bampton 1 vs Kingston Bagpuize 2
Challow and Childrey 3 vs Didcot 3
Golden Sparrows 1 vs Letcombe 1
Harwell International 1 vs Oxenford 3
Wootton and Boars Hill 2 vs Chalgrove 1

15 13th August 1.00 PM Win-Lose

Chalgrove 1 vs Oxenford 3
Didcot 3 vs Bampton 1
Kingston Bagpuize 2 vs Harwell International 1
Letcombe 1 vs Challow and Childrey 3
Wootton and Boars Hill 2 vs Golden Sparrows 1

16 20th August 1.00 PM Win-Lose

Bampton 1 vs Letcombe 1
Challow and Childrey 3 vs Wootton and Boars Hill 2
Golden Sparrows 1 vs Chalgrove 1
Harwell International 1 vs Didcot 3
Oxenford 3 vs Kingston Bagpuize 2

17 27th August 12.30 PM Win-Lose

Chalgrove 1 vs Kingston Bagpuize 2
Didcot 3 vs Oxenford 3
Golden Sparrows 1 vs Challow and Childrey 3
Letcombe 1 vs Harwell International 1
Wootton and Boars Hill 2 vs Bampton 1

18 3rd September 12.30 PM Win-Lose

Bampton 1 vs Golden Sparrows 1
Challow and Childrey 3 vs Chalgrove 1
Harwell International 1 vs Wootton and Boars Hill 2
Kingston Bagpuize 2 vs Didcot 3
Oxenford 3 vs Letcombe 1