The Cherwell Cricket League


Fixtures for Today 1 September 2018

Division 1

Home Away Umpire 1 Umpire 2
Long Marston 1 vs. Great Brickhill 1 David Beck Peter Irvin
Tiddington 1 vs. Challow and Childrey 1 Aviral Gupta Anton Saverimuttu
Banbury 2 vs. Cumnor 1 Dennis Faulkner Richard Saunders
Oxford Downs 1 vs. Twyford 1 Andrew Smith Kieren Bushnell
Abingdon Vale 1 vs. Buckingham Town 2 Dave Freeman Laurie Wilson


Division 2

Home Away Umpire 1 Umpire 2
Sandford St Martin 1 vs. Aston Rowant 2 Nigel Chapman Peter Tubb
Leighton Buzzard Town 1 vs. Oxford 2 Malcolm Parker Terry Clark
Cropredy 1 vs. Westbury 1 Bill Cross Ray Manning
Wolverton Town 1 vs. Didcot 1 David Dale Mike Robinson
Horspath 2 vs. Bledlow Village 1 Richard Lambden Dave Moulson


Division 3

Home Away Umpire 1 Umpire 2
Cublington 1 vs. Oxford & Bletchingdon Nondescripts 1 George Honey Mike Roberts
Great Brickhill 2 vs. Stokenchurch 1 Eddie Bauer Stuart Beck
Bicester & North Oxford 1 vs. Oxford Downs 2 Les Addison Andrew Sherratt
Minster Lovell 1 vs. Great & Little Tew 2 Gerry Shaw James Dobson
Banbury 3 vs. Horley 1 John Brown Adrian Ripley


Division 4

Home Away Umpire 1 Umpire 2
Thame Town 2 vs. Tiddington 2 David Steven Hall John Troughear
Charlbury 1 vs. Abingdon Vale 2 Mike Hannaby Dave North
Witney Mills 1 vs. Bletchley Town 1 Bob Belcher
Shipton-under-Wychwood 2 vs. Brackley 1 Graham Keens Andrew Moss
East Oxford 1 vs. Long Marston 2 Len Payne Mark Austin


Division 5

Home Away Umpire 1 Umpire 2
Chearsley 1 vs. Leighton Buzzard Town 2
Horspath 3 vs. Aston Rowant 3
Didcot 2 vs. Dinton 2 Garry Cook
Cumnor 2 vs. Cropredy 2 David Rump
Kimble 1 vs. Kingston Bagpuize 1


Division 6

Home Away Umpire 1 Umpire 2
Horley 2 vs. Eynsham 1
Bledlow Ridge 1 vs. Banbury 4
Twyford 2 vs. Minster Lovell 2
Oxford 3 vs. Buckingham Town 3
Challow and Childrey 2 vs. Sandford St Martin 2


Division 7

Home Away
Bledlow Village 2 vs. Horspath 4
Oxford & Bletchingdon Nondescripts 2 vs. East Oxford 2
Great & Little Tew 3 vs. Wolverton Town 2
Westbury 2 vs. Bicester & North Oxford 2
Aston Rowant 4 vs. Didcot 3


Division 8

Home Away
Long Marston 3 vs. Charlbury 2
Shipton-under-Wychwood 3 vs. Oxford Downs 3
Brackley 2 vs. Challow and Childrey 3
Abingdon Vale 3 vs. Witney Mills 2
Buckingham Town 4 vs. Cublington 2


Division 9

Home Away
Kingston Bagpuize 2 vs. Bledlow Ridge 2
Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3 vs. Kimble 2
Tiddington 3 vs. Oxford 4
Bletchley Town 2 vs. Thame Town 3
Stokenchurch 2 vs. Cumnor 3


Division 10

Home Away
Thame Town 4 vs. Westbury 3
Didcot 4 vs. Abingdon Vale 4
Dinton 3 vs. Shipton-under-Wychwood 4
Eynsham 2 vs. Cropredy 3
Minster Lovell 3 vs. Bicester & North Oxford 3